RTU Research Information System
Latviešu English

Publikācija: Lignocellulose Biopolymer Composite Photopolimerization

Publication Type Conference paper
Funding for basic activity State funding for education
Defending: ,
Publication language Latvian (lv)
Title in original language Lignocelulozes biopolimēru kompozītu fotopolimerizācija
Title in English Lignocellulose Biopolymer Composite Photopolimerization
Field of research 2. Engineering and technology
Sub-field of research 2.5 Materials engineering
Research platform Materials, Processes, and Technologies
Authors Edgars Kampe
Sergejs Gaidukovs
Keywords -
Abstract Biopolimēri arvien plašāk tiek izmantoti kā fotopolimēru izejmateriāls, to iespējai iegūt no dabas eļļām, tās modificējot. Tai paša laikā tiek pievienotas dažādas pildvielas, lai varētu potenciāli uzlabot fotopolimēra īpašības, pirms un pēc fotopolimerizācijas. Viens no plaši izmantotiem materiāliem ir sojas eļļas epoksīdakrilāts kuram piejauc klāt monomērus un oligomērus ar fotoinicātoru un lignocelulozes pildvielas dažādos apjomos [1]. Pētījuma mērķis ir, izmantojot sojas eļļa epoksīdakrilāta fotopolimēra maisījumu, ar dažādu daudzumu un veidu lignocelulozi, izveidot kompozītus ar UV gaismekli un izpētīt to īpašības.
Abstract in English In this study, thermal and mechanical properties were investigated. It was learned than lignocellulose as filler in photopolimer composite can increase material mechanical, physical and thermal properties. It was found that while concetration of filler inceases, storage moduluss of composite increases significantly. With this method needed photopolymer amount can be reduced significantly, by adding lignocellulose deveratives.
Hyperlink: http://alephfiles.rtu.lv/TUA01/000074057_e.pdf#page=18 
Reference Kampe, E., Gaidukovs, S. Lignocellulose Biopolymer Composite Photopolimerization. In: RTU 61. studentu zinātniskās un tehniskās konferences tēzes: Dizaina tehnoloģiju apakšsekcija, Latvia, Rīga, 20-24 April, 2020. Rīga: 2020, pp.18-18.
Full-text
ID 31364