Zinātniskās darbības atbalsta sistēma
Latviešu English

Komercializācijas pieteikums: Tālvadības gaisa kuģis

Nosaukums Tālvadības gaisa kuģis
Anotācija

Tālvadības lidaparāts pielāgots, lai nosēstos „uz vēdera”, lidaparāts ietver fizelāžu, spārnu, asti, motoru ar propelleri un zemfizelāžas kravas konteineri pielāgotu tā, lai tajā ievietotu novērošanas iekārtas, raksturīgi, ka kravas nodalījums sastāv no priekšējā nodalījuma, aizmugures nodalījuma, kuri ir savienoti ar fizelāžu un ar atstarpi no fizelāžas ass un centrālā nodalījuma, centrālais nodalījums pie priekšējā nodalījuma un aizmugurējā nodalījuma ir piestiprināts tā, ka tas spēj rotēt ap lietderīgās kravas konteinera garenisko asi.

Atslēgas vārdi tālvadības gaisa kuģis, zemfizelāžas lietderīgās kravas konteineris, daudzveidīgas novērošanas misijas
Autori Aleksandrs Urbahs
Margarita Urbaha
Kristīne Carjova
Struktūrvienība (25100) Aeronautikas institūts
Saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija, NACE 2 Citu transportlīdzekļu ražošana
Gaisa transports
Tehnoloģijas/produkta apraksts

Tiek piedāvāts tālvadības lidaparāts, kas ir pielāgots, lai nosēstos “uz vēdera”. Lidaparātu veido fizelāža, spārns, astes, motors ar propelleri un zemfizelāžas lietderīgās kravas konteiners, kas ir piemērots novērošanas aprīkojuma uzstādīšanai. Konteiners sastāv no priekšējā un aizmugurējā nodalījuma, kas ar atstarpi gareniski piestiprināti pie fizelāžas, kā arī centrālā nodalījuma, kas piestiprināts starp abām pārējām daļām, nodrošinot brīvu rotācijas kustību.

Piedāvātais risinājums

  • uzlabo lidaparāta (prototipa) īpašības;
  • palielina lietderīgās kravas drošību lidaparāta nolaišanās brīdī;
  • nodrošina  labāku redzes laukumu novērošanas aprīkojumam, kas uzstādīts lidaparātā;
  • nodrošina maināmu lietderīgās kravas moduli, lai atvieglotu dažāda novērošanas aprīkojuma pielietojumu. 
Iespējamais pielietojums Tālvadības lidaparāti tiek plaši pielietoti militāru un civilu uzdevumu pildīšanai, kad pilotēti lidojumi ir nesamērīgi dārgi un/vai bīstami. Piemēram, ar tālvadības kamerām aprīkoti bezpilota lidaparāti spēj veikt daudzveidīgas novērošanas misijas, ietverot izlūkošanas fotografēšanu, valsts robežu patrulēšanu, mežsaimniecības, agrikultūras vai ceļu satiksmes monitoringu utt.
Priekšrocības

Piedāvātais izgudrojums var tikt izmantots, aprīkojot tālvadības lidaparātu, kas pielāgots, lai nosēstos „uz vēdera” un būtu ar zemfizelāžas konteineri novērošanas aprīkojuma uzstādīšanai. Izgudrojums piedāvā uzlabotu redzes lauku un aprīkojuma aizsardzību. Tas piedāvā arī dažāda novērošanas aprīkojuma vieglu nomaiņu.

Tehnoloģijas gatavības līmenis Sistēma ir pabeigta un pārbaudīta: ir pierādīts, ka tehnoloģija darbojas tās galīgajā formā un plānotajos apstākļos (pēdējais tehnoloģijas attīstības līmenis)
Vēlamais sadarbības veids • Pakalpojuma līgumi. • Sadarbības un pētnieciskie projekti. • Citi sadarbības veidi pēc abpusējās vienošanās.
Publikācijas
ID 134
Kontaktinformācija Linda Šufriča, e-pasts: inovacijas@rtu.lv; tel.: 28442736