Tehnoloģija PBSA, CHI un OMNC hibrīdkompozīta izstrādei ar uzlabotām antibakteriālām un barjeras īpašībām
Jānis Zicāns,
Remo Merijs-Meri,
Tatjana Ivanova,
Ivans Bočkovs,
Juris Bitenieks
Tehnoloģijas apraksts
Tika izstrādāta tehnoloģija hibrīda kompozīta izstrādei no PBSA, hitozāna pildvielām un OMNC ar uzlabotām antibakteriālām un barjeras īpašībām. Tehnoloģija tika izstrādāta, izmantojot divriteņu dzirnavas LRM-S-110/3E (LabTech Engineering Company Ltd., Samutprakarn, Taizeme).
Uz PBSA balstītu sastāvu iepriekš žāvētu sastāvdaļu kausēšana ar noteiktām proporcionalitātes proporcijām (PBSA ar 7 masas% C98 vai C98M un dažādu OMNC saturu 1 masas%, 3 masas% un 5 masas%, kā arī PBSA ar 10 masas% C98 vai C98M un dažādu OMNC saturu 1 masas%, 3 masas% un 5 masas%) tika veikta saskaņā ar projektā veikto iepriekšējo pētījumu rezultātiem, kas liecina, ka vismaz 7 masas% hitozāna piedevas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu kompozīcijas pretmikrobu īpašības. Kausējuma savienojums tika veikts 2 fāzēs:
- Hitozāna pildvielas un nanoklaja iepriekšēja sajaukšana polimēra matricā līdz 2 min;
- Homogenizācijas sajaukšana 4 min.
Pielietojums
Izstrādātā tehnoloģija ir piemērota uz PBSA bāzes izgatavotu hibrīdkompozītu ražošanai ar hitozāna piedevu un nanomāliem, izmantojot valcēšanu. Šī tehnoloģija ļauj iegūt hibrīdu kompozītmateriālu, ko var pārveidot, griežot, slīpējot, granulējot utt., līdz vēlamajam daļiņu izmēram termoplastiskai apstrādei, izmantojot presēšanas, iesmidzināšanas formēšanas vai ekstrūzijas metodes.
Priekšrocības
Videi draudzīga metode
Atslēgas vārdi
PBSA,CHI un OMNC hibrīds kompozīts ar uzlabotām antibakteriālām un barjeras īpašībām